Dzisiaj jest: 22 maja 2024  /  Imieniny: Heleny, Wiesława          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Atrakcje na Kaszubach

Region Nadmorski
Region obejmuje północną część województwa pomorskiego, położoną nad Zatoką Gdańską, Pucką i Morzem Bałtyckim. Można tu podziwiać piękno Bałtyku z urwisk klifu, a także z wysokich wydm ruchomych.

Pojezierze Kaszubskie
Region położony jest w środkowej części województwa pomorskiego. Krajobraz został ukształtowany przez lodowiec skandynawski, który nawarstwił wzgórza morenowe, wyżłobił długie jeziora rynnowe i doliny rzek kaszubskich. W skład Pojezierza Kaszubskiego wchodzi najbardziej zróżnicowany pod względem rzeźby i krajobrazu teren "Szwajcarii Kaszubskiej" z kompleksem jezior raduńskich i Wzgórz Szymbarskich (najwyższy szczyt - Wieżyca 328,3m n.p.m.). W regionie znajdują się dwa parki krajobrazowe: Kaszubski z jeziorem Ostrzyckim i Raduńskim, zespołem lasów mirachowskich oraz Wdzydzki - obejmujący jezioro Wdzydze i kompleks leśny w północno-zachodniej części Borów Tucholskich. Kartuzy to najpiękniejsze miasto Pojezierza Kaszubskiego, a liczne szlaki turystyczne umożliwiają poznanie nawet najniedostępniejszych zakątków tego regionu.

Bory Tucholskie, Kociewie
region położony jest w dorzeczu rzek wpływających do Wisły - Wieżycy i Czarnej Wody (Wdy). Bory Tucholskie stanowią jeden z większych kompleksów leśnych w Polsce. Charekteryzują się walorami łowieckimi. Występują tu sarny, dziki, jelenie, daniele i łosie, a ze zwierzyny drobnej - zające, lisy, borsuki oraz bobry i jenoty. Kociewie obejmuje swym zasięgiem tereny nad dolną Wisłą do Żuław Wiślanych.