Dzisiaj jest: 19 listopada 2017  /  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła          
Agroturystyka na Kaszubach - Wieś Pomorska Zaprasza

Stowarzyszenie

Gdańskie Stowarzyszenie Agoturyzmu powstało z inicjatywy Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku w 1993 r. Jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym w KRS, Stowarzyszeniem Agroturystycznym zrzeszającym i promującym rolników oraz mieszkańców wsi, oferujących nową formę wypoczynku - agroturystykę.

Stowarzyszenie jest niezależną i dobrowolną organizacją zrzeszającą osoby fizyczne i prawne zainteresowane działalnością zawodową i społeczną na wsi w dziedzinie turystyki i agroturystyki.

Od 1996 roku jest członkiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" a od 2003 r. członkiem Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Przez 18 lat działalności, przez Stowarzyszenie przewinęło się ponad 500 gospodarstw, czerpiąc wzorce i ucząc się od znanych w Polsce specjalistów, czego dowodem jest ciągły rozwój agroturystyki na terenie województwa pomorskiego.

Dzisiaj GSA zrzesza 70-ciu członków, którzy w swoich gospodarstwach dysponują ok.1000-cem miejsc noclegowych. Warto zaznaczyć, że 60% gospodarstw jest skategoryzowanych przez inspektorów PFTW "GG". Z czasem liderzy w oparciu o Statut i doświadczenie GSA, zaczęli tworzyć w swoich małych ojczyznach Stowarzyszenia lokalne. Na tę chwilę jest ich na terenie woj. pomorskiego 14-cie.

Obecna działalność Stowarzyszenia:
  • polega na promocji i reklamie oferty,
  • pomocy w podnoszeniu jakości usług oferowanych w gospodarstwach agroturystycznych, poprzez organizację szkoleń, konferencji i spotkań.
  • angażujemy się w projekty partnerskie krajowe i zagraniczne, mając jako cel rozwój zrzeszonych w GSA obiektów oraz doskonalenie oferty agroturystycznej nie tylko w skali regionu ale i Kraju.
W efekcie naszych działań, coraz więcej gospodarstw oferuje gotowy produkt turystyczny, a także posiada kategorię, nadaną przez PFTW "GG", według standardów europejskich.

Prezes Stowarzyszenia

Barbara Chechłowska