Dzisiaj jest: 26 kwietnia 2024  /  Imieniny: Marii, Marcelego          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Komunikaty

5 grudzień 2009
W dniach 30.11 - 03.12.2009 w Wielu odbyło się szkolenie realizowane przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej "GG" we współpracy z Gdańskim Stowarzyszeniem Agroturyzmu w ramach projektu pt. "Innowacyjna turystyka wiejska czynnikiem rozwoju polskiej wsi" współfinansowanego ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Projekt skierowany był do członków Stowarzyszeń Agroturystycznych prowadzących działalność turystyczną.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uświadomiło ono uczestnikom, iż brak umiejętności wykorzystania najnowocześniejszych technik informatycznych w sprzedaży i promocji swojej oferty zawęża możliwość dotarcia do turysty zainteresowanego wypoczynkiem na polskiej wsi.

Ogromy potencjał turystyczny polskiej wsi mógłby stać się głównym czynnikiem rozwoju gospodarczego i społecznego dla mieszkańców. Wiele osób mogłoby znaleźć pracę w sektorze turystycznym, a osoby obecnie zajmujący się turystyką mogłyby osiągać o wiele większe dochody. Jednak dla osiągnięcia tego celu konieczne jest nabycie umiejętności posługiwania się technikami komputerowymi w prowadzeniu działalności turystycznej. Ta umiejętność pozwoli usługodawcom profesjonalne prowadzonej działalności oraz pomoże wzmocnić konkurencyjność gospodarstw agroturystycznych poprzez wykorzystanie ogólnopolskiego systemu rezerwacji i systemu informacji turystycznej.

Umiejętność wprowadzania danych do systemu o walorach swoich terenów wzmocni też promocję walorów turystycznych i kulturowych wsi.

Szkolenie odbyło się w obiekcie turystyki wiejskiej, aby uczestnicy mogli konfrontować treści teoretyczne z rzeczywistością. Korzystanie z noclegu i wyżywienia na zasadach turysty natychmiast pozwala wychwycić wszelkie niedogodności czy uchybienia usługodawców. Na zasadzie podpatrywania innych, pozwala wprowadzać zmiany we własnej działalności. Wyjazd studyjny pozwolił porównać działalność obiektów o różnym standardzie świadczonych usług.

Dzięki realizacji projektu dla obiektów skategoryzowanych zostanie wydana mapa pt."Wieś polska zaprasza na aktywny wypoczynek".

Uczestnictwo w szkoleniach to nie tylko zdobycie wiedzy, ale przede wszystkim bezpośredni kontakt osób zaangażowanych w działalność turystyczną. Tylko dzięki bezpośredniej współpracy tych osób możliwe jest oferowanie produktów w formie sprzedaży internetowej.
powrót