Dzisiaj jest: 20 maja 2024  /  Imieniny: Bazylego, Krystyny          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Aktualności

15 marzec 2019
Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu organizuje w terminie 2 - 4 kwietnia szkolenie pt. "Plener fotograficzny jako inicjatywa oddolna w Poznaniu walorów przyrodniczych roślin we własnej gminie".
Zaplanowane jest przeprowadzenie kompleksowego wsparcia szkoleniowo warsztatowego w postaci prelekcji z zakresu edukacji ekologicznej, fotografii jako metody poznawczej przyrody oraz zdobywanie wiedzy na temat czynnych metod ochrony środowiska na potrzeby lokalnej społeczności.

Uczestnictwo w planowanym zadaniu będzie miało charakter bezpłatny i będzie obejmowało: 2 noclegi oraz wyżywienie od obiadu 2 kwietnia do obiadu 4 kwietnia. Szkolenie będzie ogólnodostępne dla osób z terenu LGD Stolem w w szczególności dla osób starszych 60+.

Rekrutacja odbędzie się poprzez zamieszczenie informacji dotyczącej zadania na stronie GSA, wysłaniu informacji indywidualnej drogą elektroniczną oraz u partnerów projektu. Obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

Liczba beneficjentów zadania jest ograniczona do 20 osób. Każdy uczestnik wybierze jedno zdjęcia z wykonanych przez siebie prac podczas warsztatów fotograficznych oraz opisze je i przekaże prowadzącemu.

Wykonane przez uczestników prace fotograficzne wraz z opisami zostaną wydrukowane na papierze fotograficznym w formacie A3, a następnie zostanie zorganizowana dwutygodniowa wystawa u naszych partnerów projektu: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Lipusz.

Tematyka planowanych szkoleń przyrodniczych obejmować następujace będzie zagadnienia:
  • biologia i ekologia, ochrona roślin,
  • rozpoznawanie gatunków roślin ich zastosowanie,
  • zagrożenia naturalne i wynikające z działalności człowieka,
  • ciekawostki . zajęcia w terenie, zagadki i quiz ze znajomości tematu, edukacja poprzez zabawę.
Na potrzeby zajęć zostaną specjalnie przygotowane i opracowane karty pracy różnego rodzaju zadania przedstawione m.in. w atrakcyjnej graficznej formie.

Miejsce pleneru:
Gospodarstwo Agroturystyczne Zielony Kot w Lipuszu, ul. Derdowskiego 4.

Pliki do pobrania:
powrót