Dzisiaj jest: 17 września 2019  /  Imieniny: Justyny, Franciszka, Lamberty          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Aktualności

20 grudzień 2012
Oferty gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, propozycje domków letniskowych, kwater prywatnych, pensjonatów, a nawet kempingów prezentowane będą podczas pierwszych Targów Agroturystyka organizowanych w Centrum MT Polska w Warszawie. Wydarzenie poświęcone będzie coraz bardziej popularnej w Polsce formie wypoczynku, jaką są urlopy spędzane na wsi i blisko natury. Będzie tu można zasięgnąć informacji na temat różnych regionów Polski i zapoznać się z ciekawymi propozycjami na rodzinne wyjazdy.
Premierowa edycja Targów Agroturystyka odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2013 r. w warszawskim Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Równolegle organizowane będą również Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” i Targi Turystyki i Wypoczynku LATO, w których uczestniczą setki wystawców i tysiące zwiedzających.

Baza agroturystyczna w Polsce

Według danych GUS baza kwater agroturystycznych i pokoi gościnnych na koniec 2011 r. liczyła 22,8 tys. podmiotów. Łącznie oferowały one prawie 310 tys. miejsc noclegowych. Jedna kwatera agroturystyczna miała średnio 11 miejsc noclegowych, zaś pokoje gościnne – 15. Prawie 80% gospodarstw agroturystycznych działało przez cały rok. Kwatery prywatne miały przeważnie charakter sezonowy (57%).

- Ponad 90% powierzchni Polski zajmują tereny wiejskie, agroturystyka stanowi więc ogromną szansę rozwoju dla naszego kraju. Pod koniec 2011 roku w Polsce było prawie 23 tysiące kwater agroturystycznych. Tak liczna baza pozwala sądzić, że w Polsce istnieje dość duże zapotrzebowanie na tego typu miejsca noclegowe. Polacy coraz chętniej bowiem wybierają wypoczynek blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku. Liczymy, że pierwsza edycja Targów Agroturystyka pomoże jeszcze bardziej promować tę formę relaksu – mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora Targów Agroturystyka.

Szeroka oferta agroturystyczna

Swoje propozycje podczas Targów Agroturystyka będą prezentować gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne. Nie zabraknie także ofert domków letniskowych, kwater prywatnych, a także willi i pensjonatów oraz kempingów i pól namiotowych. Do uczestnictwa w imprezie zapraszane są również lokalne organizacje i stowarzyszenia agroturystyczne. Na ich stoiskach zwiedzający będą mogli zasięgnąć informacji na temat danego regionu i oferowanych tam atrakcji. Ponadto w tym samym czasie w Centrum MT Polska organizowane będą II Targi Produktów Regionalnych „Regionalia” poświęcone zdrowej i ekologicznej żywności oraz tradycyjnym wyrobom z Polski i ze świata. Uczestnicy targów będą się mogli więc delektować regionalnymi specjałami, by na Targach Agroturystyka, śladem lokalnych smaków, wybrać odpowiednie miejsce na wypoczynek blisko natury. Z propozycjami podróży będzie się można zapoznać również podczas Targów Turystyki i Wypoczynku LATO, które odbędą się w sąsiadującej hali.

Warszawa, 19 grudnia 2012 r
Informacja Prasowa MTPolska
Źródło: www.targiagroturystyka.pl

powrót