Dzisiaj jest: 17 września 2019  /  Imieniny: Justyny, Franciszka, Lamberty          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Komunikaty

5 październik 2011
24 września br. już po raz czwarty na Pomorzu odbył się Festiwal Potraw Kaszubskich "KASZËBSCZÉ JESTKU". W tym roku miejscem kulinarnych zmagań były Ostrzyce, malowniczo położone nad Jeziorem Ostrzyckim na Kaszubach.
Festiwal Potraw Kaszubskich ma na celu podtrzymanie tradycji kulinarnych Kaszub, przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy na temat kuchni regionalnej, zapoznanie z technikami przygotowania i podawania potraw kaszubskich oraz stworzenie nowych produktów w kuchni kaszubskiej.

Do Konkursu zgłosiło się 12 zespołów, uczestnicy Festiwalu tradycyjnych potraw z Kaszub rywalizowali o Złotą, Srebrną i Brązową Łyżkę. Konkurs trzech kategoriach: dla szkół gastronomicznych, kół gospodyń wiejskich oraz podmiotów gastronomicznych. Potrawy oceniane były w dwóch konkurencjach: obiad kaszubski, na który składały się: zupa, danie główne, przystawka i deser oraz potrawa kaszubska.

IV Festiwalu Potraw Kaszubskich "KASZËBSCZÉ JESTKU" był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
powrót