Dzisiaj jest: 14 października 2019  /  Imieniny: Kaliksta, Bernarda, Alany          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Komunikaty

28 kwiecień 2010
Dnia 26 kwietnia 2010 r. został rozstrzygnięty II Konkurs Nalewek Domowych – Dziemiany 2010 r. Na konkurs przybyli zaproszeni goście: ks. Adam Gadomski, Wójt Gminy Dziemiany Leszek Pobłocki, Radny Powiatu Kościerskiego Piotr Laska.
Łącznie na konkursowym stole stanęło prawie 40 gatunków. Nie lada zadanie miała komisja, aby wyłonić najlepszy domowy trunek. Komisja w składzie: Krystyna Drąg, Barbara Chechłowska, Mike Haller, Stanisław Kuczkowski. Komisja, aby wyłonić najlepszą nalewkę zwracała szczególną uwagę na : klarowność, kolor, aromat, bukiet, moc, kwasowość, wrażenie ogólne.

Nalewki zostały podzielone na cztery grupy.
Ziołowe - w której bezkonkurencyjną okazała się Gabriela Dąbrowska.
Owocowe - najbardziej liczna grupa, która zgromadziła bardzo wyrównane jakościowo nalewki. Po bardzo wnikliwej naradzie komisji zwycięzcą okazała się nalewka Elżbiety Borzyszkowskiej
Wiśniowe - to trzecia grupa nalewek w której zostały zgromadzone nalewki tylko o smaku wiśni, gdzie najlepszą nalewkę przygotowała Regina Macholla z Dziemian.
Pozostałe - nalewki o różnych smakach w której to zwycięzcą została Anna Chyła również z Dziemian.

Najwięcej nalewek było właśnie w kategorii pozostałe, gdzie nie zabrakło również śliwy, czeremchy, żurawiny, malin czy czarnej porzeczki. Ciekawymi smaki choć mniej spotykanymi były nalewki, albo o smaku cytrynowym i limonki.

Konkurs był organizowany drugi raz na terenie gminy Dziemiany przez KGW i Ośrodek Kultury w Dziemianach. Zwyciężczynie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Ośrodek Kultury w Dziemianach - mówiąc na zakończenie konkursu do zobaczenia za rok na trzeciej edycji.

Dariusz Turzyński
powrót