Dzisiaj jest: 7 grudnia 2019  /  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława          

Agroturystyka Kaszuby - noclegi na wakacje, nad jeziorami, nad morzem


Aktualności

19 kwiecień 2015
Gdańskie Stowarzyszenie Agroturyzmu, jak co roku, pod patronatem PFTW "GG" organizuje Giełdę Agroturystyczną, w trakcie Gdańskich Targów Turystycznych w nowym centrum wystawienniczo-konferencyjnym AMBEREXPO
Stowarzyszenia z całej Polski zaprezentują swoją ofertę wypoczynku.

Dodatkowo w sobotę 13.04.2013 r. organizujemy Konkurs Kulinarny Gospodarstw Agroturystycznych Województwa Pomorskiego pt. "KASZUBSKIE SMAKI"

Godziny otwarcia Targów: 10.00 - 18.00
Gdańskie Targi Turystyczne GTT
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO
ul. Żaglowa 11
80-560 Gdańsk
HALA A

W piątek 12 kwietnia rozpoczną się 16. Gdańskie Targi Turystyczne.
W tym roku goście targów znajdą m.in. ciekawe oferty wyjazdowe do Chorwacji, Węgier, Skandynawii, Egiptu, Indonezji, Turcji, Włoch, Niemiec i Rosji na czele z Kaliningradem i Wielkim Nowgorodem, które partnerują GTT 2013. Nowością Targów będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. Gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum. Po raz kolejny targom towarzyszyły będą Salony Sportu i Rekreacji ACTIVITY EXPO oraz KAJAK EXPO. Bilet na targi GTT 2013 upoważniał będzie do zakupu biletu na zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł, jako że Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AMBEREXPO, w którym odbędą się Targi GTT, zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.

Wyróżnikiem Gdańskich Targów Turystycznych jest nawiązywanie do najważniejszych wydarzeń wpływających na rozwój turystyki zarówno na Pomorzu jak i w Polsce. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie funkcjonująca od paru miesięcy zasada Małego Ruchu Granicznego, skutecznie zwiększająca wymianę turystyczną pomiędzy Polską i Rosją, dlatego też gośćmi specjalnymi targów będą m.in. Kaliningrad i Wielki Nowgorod. Przysmaki kuchni rosyjskiej, ballady i romanse wykonywane „na żywo” z pewnością zachęcą do odwiedzenia tych właśnie stoisk. Uruchomienie przez EUROLOT bezpośrednich połączeń lotniczych z Gdańska do Zadaru, Splitu, Rijeki i Dubrownika przełożyło się na liczną reprezentację regionów z Chorwacji.

Wbrew powiedzeniu „cudze chwalicie swojego nie znacie” ważne miejsce na targach zajmie tradycyjnie Województwo Pomorskie i jego atrakcje, w tym m.in. Zamek Gniew, Faktoria, czy też oferta Lasów Państwowych i pomorskiej agroturystyki. Na stoisku członków Sieci Dziedzictwa Kulinarnego – Pomorskie serwowane będą charakterystyczne specjały kuchni pomorskiej. Oferta turystyczna Pomorza będzie również tematem specjalnego workshopu oraz study tour z udziałem trzydziestu touroperatorów ze Skandynawii - organizatorów turystyki przyjazdowej na Pomorze, przybyłych na zaproszenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Nowością na targach będzie STREFA KULTURY. W formie działań artystyczno-performerskich zaprezentują się m.in. gdański Teatr Szekspirowski, Narodowe Centrum Solidarności czy Centrum Hewelianum.

Po raz kolejny GTT towarzyszyć będzie Salon Sportu i Rekreacji Activity Expo 2013, którego celem jest promocja aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, jak również promocja wydarzeń sportowych organizowanych w Trójmieście (Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013, Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2014). W programie strefy znalazło się wiele atrakcji dla publiczności - konkursy i zawody z udziałem znanych sportowców Lechii Gdańsk, Trefla Sopot czy Asseco Prokom Gdynia, spotkania ze sportowcami tj. Mateuszem Kusznierewiczem, Leszkiem Blanikiem i Natalią Partyką. W ramach Salonu Kajak Expo odbędą się m.in. pokazy w basenie, prezentacje klubów kajakowych, jak również szkolenia.

WYDARZENIA BRANŻOWE:
• Konferencja Sportowa „Zarządzanie obiektami sportowymi – mity i fakty po pierwszych latach funkcjonowania” - skierowana do miast i gmin - przyszłych organizatorów imprez sportowych oraz inwestorów infrastruktury sportowej. Swoimi doświadczeniami podzieli się m.in. Miasto Gdańsk, współgospodarz EURO 2012. Gośćmi specjalnymi konferencji będą przedstawiciele Kaliningradu - gospodarza Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 • 11. Międzynarodowe Forum Turystyki Studenckiej - "Mały ruch graniczny między Polską i Rosją jako czynnik ożywienia gospodarczego", ze szczególnym uwzględnieniem wymiany turystycznej pomiędzy woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim a Obwodem Kaliningradzkim. org. Wyższa szkoła Turystyki i Hotelarstwa • polsko-skandynawski workshop – spotkanie pomorskiej branży turystycznej (oferta pobytowa - atrakcje turystyczne, baza hotelowa) z touroperatorami ze Skandynawii, • „Znad Bałtyku nad Adriatyk” – konferencja prasowa Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji • Panel „Inteligentna Granica” - Nowoczesne rozwiązania Służby Celnej służące ułatwieniom w przekraczaniu granicy: eBooking_BUS elektroniczne TAX FREE • Seminarium - „Turystyka morska i nadmorska w województwie pomorskim” org. Akademia Morska w Gdyni
KONKURSY GTT 2013

MERCURIUS GEDANENSIS
O medal Mercurius Gedanensis za najlepszy produkt turystyczny, katalog i stronę internetową, w turystyce przyjazdowej jak i wyjazdowej, promowane/prezentowane na targach GTT 2013
BURSZTYNOWY KOMPAS - NAJLEPSZA PROMOCJA TURYSTYKI
Nagroda za najlepszą inwestycję, wydarzenie, imprezę, publikację turystyczną w województwie pomorskim w roku 2012.
Gdańskie Targi Turystyczne to impreza o ugruntowanej pozycji, od wielu lat plasująca się w czołówce turystycznych imprez targowych w Polsce. Targi odbywają się u progu sezonu turystycznego i dedykowane są przede wszystkim klientom indywidualnym. Impreza ma charakter giełdy ofert wakacyjnych i weekendowych, stwarzając niepowtarzalną okazję do znalezienia w jednym miejscu i czasie wszystkiego co konieczne do zaplanowania wypoczynku w kraju czy za granicą
.
Honorowy patronat nad imprezą sprawują Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Polska Izba Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna.

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Targi otwarte dla zwiedzających: 12 - 13 kwietnia (piątek - sobota) 10.00 - 18.00 14 kwietnia (niedziela) 10.00 - 17.00
Wstęp na targi: • publiczność - bilety: normalny 6 zł, rodzinny 12, ulgowy 2 zł • bilet na targi GTT 2013 upoważnia do zakupu biletu do zwiedzania stadionu PGE ARENA Gdańsk w promocyjnej cenie 5 zł • branża - bezpłatnie: po zarejestrowaniu się online lub w Punkcie Rejestracji Gości przy wejściu na hale wystawiennicze
NIESPODZIANKA! – DO WYGRANIA NAGRODY bilety lotnicze EUROLOT do Chorwacji, weekendy w kwaterach agroturystycznych i leśniczówkach, rejsy po zatoce gdańskiej i wiele innych !!!

informacje szczegółowe www.gtt.pl
dyrektor projektu: Dorota Solochewicz, dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl
powrót